5 dôvodov, prečo by ste nikdy nemali kupovať alebo predávať nehnuteľnosť bez realitnej kancelárie

5 dôvodov, prečo by ste nikdy nemali kupovať alebo predávať nehnuteľnosť bez realitnej kancelárie
24. mája 2019 marekhrebik

Je ospalé nedeľné ráno. Práve ste si navarili kávu a otvorili si svoj laptop, aby ste si pozreli najnovšie ponuky na trhu s nehnuteľnosťami predtým, než vyrazíte na ďalšie obhliadky na ceste k vášmu vysnívanému bývaniu. Chcete kupovať alebo predávať nehnuteľnosť na vlastnú päsť, a myslíte si, že to robíte dobre – veď všetky informácie, ktoré potrebujete, sú na dosah ruky na internete, nie? Internet a váš vlastný úsudok vám predsa stačia.

Ó, milý kupujúci alebo predávajúci nehnuteľnosti – vieme, že to dokážete sami. Ale naozaj by ste to nemali. Toto je pravdepodobne najväčšie finančné rozhodnutie celého vášho života a potrebujete serióznu realitnú kanceláriu, ak to chcete urobiť správne. Tu sú dôvody.

1. Realitní makléri majú veľa odborných znalostí

Predaj a kúpa nehnuteľnosti majú svoj vlastný jazyk, plný skratiek a polo-tajomného žargónu, a váš realitný maklér je vyškolený, aby hovoril týmto jazykom plynulo. Plus, nákup alebo predaj nehnuteľnosti zvyčajne vyžaduje desiatky formulárov, správ, zverejnení a iných technických dokumentov. Realitné kancelárie majú odborné znalosti, ktoré vám pomôžu pripraviť všetky dokumenty – a zároveň zabrániť oneskoreniam alebo nákladným chybám, ktoré môžu vážne narušiť predaj alebo kúpu nehnuteľnosti.

2. Realitná kancelária má väčšiu databázu nehnuteľností

Internet je úžasný. Nájdete tu takmer čokoľvek! A s on-line databázou realít, môžete nájsť aktuálne zoznamy domov či bytov, kedykoľvek budete chcieť. Ale hádajte čo? Realitné kancelárie majú prístup k ešte viac záznamov. Niekedy sú k dispozícii nehnuteľnosti, ale nie sú aktívne inzerované. Realitná kancelária vám pomôže nájsť tie skryté drahokamy.

3. Realitní makléri majú vynikajúce vyjednávacie schopnosti

Zakaždým, keď si kúpite alebo predávate nehnuteľnosť, stretnete sa s vyjednávaním o cene a podmienkach. Môžete očakávať veľa súťaže, hlúpe taktiky, peňažné ponuky a cenové vojny. Priznajme si, že nie každý má na to povahu aj čas. Nechcete preto, aby na vašej strane stál profesionálny vyjednávač, ktorý by vám zabezpečil najlepšiu ponuku?

4. Realitné kancelárie sú prepojené so všetkými

Realitné kancelárie nemusia vedieť všetko, ale je to ich poslaním vedieť o každom, kto môže pomôcť v procese nákupu alebo predaja domu či bytu. Hypotekárni makléri, advokáti v oblasti nehnuteľností, odhadcovia nehnuteľností, regionálni stavebníci, dizajnéri interiérov – zoznam pokračuje – tí všetci vám pomôžu na ceste k životnému kroku.

5. Realitný maklér je všestranný znalec

Realitní makléri nosia veľa rôznych klobúkov. Samozrejme, že sú to predajcovia, ale skutočne odvedú veľa poctivej práce, aby vyhľadali, zariadili, pripravili, vyjednali a zrealizovali všetko podľa vašich požiadaviek. A samozrejme, pracujú pre vás deň či noc, len aby zistili viac informácií o nehnuteľnosti, o ktorú sa zaujímate alebo zabezpečili všetko čo bude nevyhnutné na predaj vašej nehnuteľnosti.

Comments (0)

Leave a reply

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.