Príprava nehnuteľnosti na jarný predaj

Príprava nehnuteľnosti na jarný predaj
24. mája 2019 marekhrebik

Jar je perfektným ročným obdobím pre uvedenie vašej nehnuteľnosti na trh predávajúcich. Kvety sú rozkvitnuté, vonku je teplejšie počasie a potenciálni kupujúci hľadajú nový domov, aby sa mohli do Vianoc zabývať. Predaj nehnuteľnosti môže byť stresujúci pre mnohých z vás, ale s dôkladnou včasnou prípravou a starostlivým plánovaním bude mať váš majetok špičkovú prezentáciu a môže tak priniesť oveľa vyššiu predajnú cenu, než ste kedy očakávali. Ak uvažujete o uvedení svojej nehnuteľnosti na trh už túto jar, existuje niekoľko vecí, ktoré môžete urobiť teraz na jej prípravu.

Tu je niekoľko krokov na prípravu vášho domu či bytu na jarný predaj:

Pozrite sa na svoju nehnuteľnosť z pohľadu kupujúceho

Vaša nehnuteľnosť musí osloviť potenciálneho kupujúceho. Okrem podrobností, akými sú rozloha nehnuteľnosti, počet izieb a vybavenie, hľadajú kupujúci priestory, v ktorých sa budú cítiť ako doma. Pokiaľ ide o perspektívu kupujúcich, zamyslite sa nad vytvorením príjemného, čistého a usporiadaného prostredia. Zostavte nábytok tak, aby izby vyzerali priestranne a vzdušne. Rovnako upravte aj svoje vonkajšie priestory. Exteriér domu je tiež rozhodujúci. Úprava vášho trávnika alebo záhrady je dôležitým krokom na prilákanie potenciálnych kupcov. Farby zohrávajú obrovskú úlohu pri oživovaní priestoru pri príprave nehnuteľnosti, aby vyzerala atraktívne.

Nájdite si realitného makléra

Jar je hlavnou predajnou sezónou. Je tu veľká konkurencia z okolitých oblastí alebo nehnuteľností v rámci toho istého susedstva. Vaša nehnuteľnosť bude jednou z mnohých na trhu. Práve preto je dôležité mať dobrého realitného makléra. Váš maklér bude vedieť vyzdvihnúť prednosti vašej nehnuteľnosti a môže tak zvýšiť jej šance na trhu. Dobrý skúsený agent vás prevedie úspešným jarným predajom a použije dostupné marketingové médiá, ako sú brožúry, plagáty, on-line reklamy a príspevky na sociálnych médiách s cieľom prilákať čo najviac zákazníkov. Skúsený tím realitnej kancelárie sa špecializuje aj na zostavenie efektívnej marketingovej stratégie pre vás. Účinnosť vašej marketingovej stratégie totiž zvýši vaše šance na to, aby sa viac ľudí zaujímalo o váš majetok, a čím viac ľudí sa bude zaujímať, tým vyššiu predajnú cenu môžete ponúkať!

Pripravte vašu nehnuteľnosť na predaj aj po právnej stránke

Akonáhle sa nájde vhodný kupujúci, postupujete do druhej fázy predaja. V tejto chvíli je prioritou zabezpečiť vaše právne bezpečie, aby kupujúci splnili všetky svoje povinnosti, z ktorých tou najhlavnejšou je vždy práve úhrada kúpnej ceny. Z toho dôvodu sa neoplatí spoliehať na vzory zmlúv z internetu alebo dôverovať amatérskym maklérom. Zmlúv, ktoré budete musieť podpísať, bude pomerne veľa – zmluvu o zmluve budúcej kúpnej, kúpnu zmluvu a zmluvu o úschove finančných prostriedkov. Seriózna realitná kancelária zabezpečí vypracovanie návrhov týchto zmlúv, v ktorých bude podľa konkrétneho prípadu myslieť aj na všetky možné krízové ​​situácie tak, aby celý obchod prebehol hladko a bez problémov.

Comments (0)

Leave a reply

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.