Top 5 tipov na zvýšenie hodnoty vášho domu pred letným predajom

Top 5 tipov na zvýšenie hodnoty vášho domu pred letným predajom
22. júla 2019 Peter Čuha

Zvýšenie hodnoty vášho domova nemusí byť ťažká práca, ktorá si vyžaduje drahú renováciu. V skutočnosti existuje niekoľko jednoduchých, nákladovo efektívnych spôsobov, ako zabezpečiť, aby bol váš domov prezentovaný v najlepšom možnom svetle a dosiahol tak najlepší výsledok predaja. Zvýšením hodnoty nehnuteľnosti získate nielen vyššiu návratnosť investícií, ale pritiahnete aj väčší okruh kupujúcich. My vám prinášame nieloľko jednoduchých tipov, ako zvýšiť hodnotu vášho domova v letnom období bez toho, aby ste riešili veľký projekt prestavby.

1. Odstráňte prebytočný neporiadok
Ak je váš domov preplnený osobnými predmetmi alebo starým nábytkom, môže to mať negatívny vplyv na celkový dojem z vášej nehnuteľnosti. Nezabúdajte, že vaši potenciálni kupujúci nehľadajú len domov – hľadajú životný štýl, do ktorého by sa mohli zamilovať. Kupujúci nebudú schopní si predstaviť svoj vlastný nábytok a veci vo vašej domácnosti, ak je všade neporiadok a zbytočnosti, ktoré ste už dávno plánovali vyhodiť. Vytvorte otvorené a prehľadné obytné priestory a nechajte záujemcov, aby zapojili svoju fantáziu tým, že im ponúknete príjemné a priestranné miestnosti.

2. Zamerajte sa aj na exteriér
V prvom rade sa treba zamerať aj na to, akým prvým dojmom pôsobí nehnuteľnosť na predaj – máme na mysli to, ako sa vaša nehnuteľnosť prezentuje zvonku. Dobre sa pozrite na svoj dom z ulice a zvážte všetky oblasti, ktoré by mohli potrebovať vylepšenia. Napríklad, potrebuje váš plot nový náter, musíte vymeniť vonkajšie svietidlá, alebo sa vaša záhrada rozbujnela a je nevyhnutné ju prevzdušniť a prerezať? Pamätajte si, že kupujúci milujú krásne a upravené predzáhradky, pokosený trávnik a starostlivo udržiavanú záhradu. Externá prezentácia vašej nehnuteľnosti vám pomôže urobiť najlepší prvý dojem pri obhliadkach a zvýšiť celkovú hodnotu vášho domova.

3. Aktualizujte kuchyňu
Kuchyňa je srdcom domova a bude jednou z kľúčových miestností vo vašej nehnuteľnosti, na ktoré sa vaši potenciálni záujemci zamerajú. Aj keď určite nemusíte investovať tisíce do celkovej renovácie, zvážte niektoré cenovo výhodné aktualizácie, ktoré poskytnú vašej kuchyni moderný facelift. To by mohlo byť niečo tak jednoduché, ako je napríklad čerstvý náter, pridanie nového osvetlenia, alebo dokonca nahradenie kuchynskej dosky, ak to zapadá do vášho rozpočtu. Pokiaľ ide o výber farieb, odporúčame neutrálne, zemité tóny.

4. Opravte všetky nedostatky v domácnosti
Vašu domácnosť môžu trápiť pískajúce pánty, uvoľnená kľučka na dverách alebo unikajúci kohútik, ktorých opravu ste si odložili, pretože ste si mysleli, že je to príliš malý problém. Avšak, pri zjednávaní najlepšej možnej ceny za vašu nehnuteľnosť, je potrebné, aby ste všetky menšie alebo väčšie nedostatky opravili. Kupujúci môže vyjednávať nižšiu cenu, keď nájde akékoľvek menšie chyby vo vašom dome. Môžete začať tým, že si vytvoríte zoznam všetkých problémov, ktoré trápia vašu nehnuteľnosť, a ktoré sa dajú svojpomocne riešiť.

5. Poraďte sa s vaším realitým maklérom, ktorý vám dá ďalšie rady
Hoci návratnosť investícií sa bude líšiť pre každú nehnuteľnosť, všetky naše tipy na zvýšenie hodnoty vášho domova, výrazne zlepšia vzhľad vašej nenuteľnoosti a pripravia ju na predaj. Nezabudnite sa však poradiť s našimi realitnými maklérmi a získajte tak viac informácií o tom, ktoré ďalšie malé vylepšenia dodajú vašej nehnuteľnosti tú najvyššiu hodnotu. Realitý maklér vám bude vedieť poradiť, čo kupujúci vo vašom regióne hľadajú a možete tak ušetriť peniaze za potenciálne zbytočné upgrady.

Comments (0)

Leave a reply

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.